Zonguldak Masöz Bayan Mayis

Zonguldak masöz bayan İnsan vücudu küçük dokunuşlarda bile rahatlama hissetmektedir. Birde işinde uzman kişiler tarafından yapılan hafif dokunuşlar vücudun stres ve yorgunluk döneminde oldukça etkilidir. Bilimsel olarak da masaj ile insan vücudunun hastalıklardan korunduğu kabul görmüştür. Günümüzde uzak doğu da uygulanan terapi yöntemlerinin sadece kas sistemi değil aynı zamanda iskelet sistemi üzerinde de oldukça yararlı olduğu ispatlanmıştır. Zonguldak masöz bayan Bunlar arasında shiatsu olarak bilinen ise bir alternatiftir. Zonguldak masöz bayan .

Shiatsu ile uygulanan masaj kişinin parmak gücüne dayalıdır. Bu nedenle yeterlilik sertifikası olmayan kişiler tarafından uygulandığında faydadan çok zarar oluşturabilir. Shiatsu enerji odaklı uygulanır. Çünkü belirli yaşanan olaylar sonrası kişilerin enerjileri tükenebilir. Böyle durumlarda shiatsu ile kişide ki yaşam enerjisinin artırılması sağlanır.

Shiatsu tekniği ile masaj uygulamaları aynı zamanda psikolojik etki de sağlar. Bu nedenledir ki shiatsu uygulamasını vücudunda denge problemi olan kişilerde tercih eder. Shiatsu uygulamasında mantık genel anlamda dokunma, basınç, darbeleme, sallama, esnetme ve eklem çalıştırma tekniklerinden oluşur. Çocuklara dahi uygulanabilen shiatsu ile çocukların uyku problemleri çözülür. Aynı zamanda bağışıklık sistemlerini de güçlendirir.